Cristiano Ronaldo

Wywiad z Cristiano Ronaldo

Aktualnie grasz w najbardziej udanym sezonie w swojej karierze. Jakie to uczucie?
„Wszystko póki co idzie w dobrym kierunku. Drużyna jest dobra, świetnie radzi sobie w Premiership i Lidze Mistrzów i pragniemy kontynuować to. Wszystko wskazuje na to, że mamy szansę zdobyć mistrzostwo Anglii, a kto wie, jak daleko możemy zajść w Lidze Mistrzów.”

Sezon w Manchesterze rozpoczął się fatalnie dla Ciebie, zaraz po twoim incydencie z Rooneyem podczas meczu Anglia-Portugalia na MŚ, jednak wybrnąłeś z niemiłych sytuacji odpowiadając gwiżdżącym fanom bramkami i świetną grą.
„Powrót z MŚ był nieco trudny, jednak wierzę, że granie i pokazywanie moich możliwości dużo zmieniło. Spodziewałem się, że tak się może wydarzyć, ale teraz jest w porządku, wszystko się ustabilizowało, Anglicy są zadowoleni i chcę, aby dalej tak było.”

Jakie szanse na wygranie Premiership ma United?
„Nadal mamy dziewięć spotkań do rozegrania, więc jeszcze nic nie jest pewne, ale spodziewamy się mistrzostwa i myślę, że nam się ta sztuka uda.”

Z jaką drużyną wolałbyś zagrać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?
„Wszystkie drużyny, które doszły tak daleko są świetne. Każdy rywal jest jednakowo groźny. Szczerze mówiąc wolałbym nie wylosować angielskiej drużyny. Wierzę, że lepiej byłoby zagrać z Romą, PSV czy też Valencią, jednak wszystkie zespoły są trudne do pokonania na tym szczeblu rozgrywek.”

Jesteś piłkarzem rozpoznawanym na całym świecie. Czy uważasz się za "Galactico"?
„Nie, nie, nie. Uważam się za piłkarza, gracza, który jest w Manchesterze, gra bardzo dobrze i pomaga drużynie. Wszystko wychodzi na dobre i zmierza w dobrym kierunku. Galactico? Nie.”

Co czujesz kiedy w Hiszpanii każdego tygodnia na pierwszych stronach gazet jesteś przedstawiany jako zawodnik, którego chce pozyskać Real Madryt lub Barcelona? Co takiego Cristiano Ronaldo chce zrobić w tej chwili?
„Chcę zostać w Manchesterze, ale nikt nie wie co pokaże nam przyszłość. Pewnego dnia zagram w Hiszpanii, jednak jestem bardzo szczęśliwy tutaj w Manchesterze. Chcę tu zostać, bo jesteśmy wspaniałym klubem i naprawdę bardzo dobrze się tu czuję. Jestem tu bardzo szczęśliwy, ale w przyszłości nikt nie wie co będzie. Jedyne czego teraz chcę to pozostać w tym klubie.”

Real Madryt czy Barcelona, który klub preferujesz?
„Zawsze jest dla mnie ważne wiedzieć, że wielkie kluby zwracają uwagę na moją pracę i wysiłek w nią włożony i że mnie obserwują. Ale przyznam szczerze, iż myślę jedynie o Manchesterze i pragnę pozostać tu jeszcze przez kilka lat.”

Chcesz zostawić po sobie ślad w Manchesterze United?
„Oczywiście, że chcę. Chcę pozostawić swój ślad w Manchesterze, chcę wygrywać tytuły i zapisać się w historii klubu.”

A klub chce żebyś pozostał i dlatego negocjujesz nowy kontrakt?
„Tak, negocjujemy wszystkie warunki bym mógł tu pozostać. Nie wiem wszystkiego, Jorge (Mendes) rozmawia z dyrektorem i wierzę, że wszystko pójdzie dobrze i tu zostanę.”

Co powiesz hiszpańskim kibicom, którzy mają nadzieję, że się u nich zjawisz?
„Bardzo lubię Hiszpanów. Liczę na to, że pewnego dnia zagram w La Liga, ale teraz jestem bardzo szczęśliwy tutaj w United.”